Květen 2023
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

počítadlo.abz.cz

Sportovní klub

 

Sportovní klub Chlum je zcela neformální zájmové sdružení lidí, kteří se rádi pobaví při aktivním rekreačním provozování některého z populárních kolektivních sportů nebo si jen tak docela obyčejně užívají společenskou atmosféru spojenou s pořádanými sportovními událostmi.

Své akce klub realizuje obvykle pod hlavičkou SDH Chlum, s nímž je i silně personálně propojen.

Mezi hlavní činnosti klubu patří především neoficiální reprezentace Chlumu na různých lokálních turnajích v kopané. V tomto směru dosáhl fotbalový tým SK Chlum pod vedením Petra Míky mnoha úspěchů, když se několikrát umístil na medailových pozicích a mezi jeho trofejemi nechybí ani poháry pro vítěze.

Kromě samotné účasti na fotbalových turnajích je SK Chlum zároveň aktivním pořadatelem – spolu s partnerskými kluby z Boliny, Blažejovic a Mnichovic se střídá v organizaci každoročního turnaje v kopané o putovní „Pohár starosty“, který tak jednou za čtyři roky navštíví prostory chlumského fotbalového hřiště. Jinou z pravidelných akcí, která se těší zájmu především místních příznivců a stala se z ní již tradiční společenská událost je každoroční pouťové (v polovině května) a posvícenské (polovina října) přátelské utkání „ženatí vs. svobodní“.

Kromě kopané, která je bezesporu nejpopulárnějším sportem, se členové SK Chlum věnují i pěstování dalších aktivit. Velmi oblíbený – zvláště za nepříznivého počasí – je stolní tenis, v němž se rovněž pořádají přátelská utkání a turnaje. V zimním období – přeje-li počasí – si ti mladší z nás rádi zahrají hokej na zamrzlé hladině chlumského rybníku, ti dříve narození upřednostní před tímto fyzicky náročným sportem spíše mnohem „techničtější“ utkání v licitovaném Mariáši.

O